Get Adobe Flash player
Kalendarium
MOW w Podzamczu
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
14863207

Your IP: 3.235.184.215
Server Time: 2021-06-23 00:33:16

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podzamczu rozpoczął swoją działalność z dniem 1 września 2008 roku. Jego organem założycielskim jest Starostwo Powiatowe w Kielcach.
Ośrodek powstał w budynku dawnego internatu Zespołu Szkół Nr 7 w Podzamczu. Aktualnie w MOW funkcjonują: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Zasadnicza Szkoła Zawodowa o kierunku: Kucharz i Murarz - tynkarz oraz 3 letnia Branżowa Szkoła I stopnia o kierunku kucharz oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
Ośrodek dysponuje aktualnie 72 miejscami w związku z tym, iż został oddany do użytku po kapitalnym remoncie Pawilon nr 2.

Pawilon nr 2 wyposażony jest w nowoczesne pokoje mieszkalne dwuosobowe, sale lekcyjne, pracownie komputerową, bibliotekę i inne pomieszczenia przeznaczone na rozwijanie uzdolnień i zainteresowań wychowanków.

Wszyscy podopieczni MOW zamieszkują w internacie nr 1 i pawilonie nr 2, gdzie mają zapewnione wyżywienie, opiekę wychowawczą i psychologiczną oraz korzystają z różnych form spędzenia czasu wolnego w ramach różnorodnych zajęć sportowych i kulturalno - rekreacyjnych. Do dyspozycji wychowanków jest siłownia, boisko szkolne, sala gimnastyczna i pracownia filmoterapii. Nasi podopieczni biorą czynny udział w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Młodzież pod opieką nauczycieli - wychowawców bierze aktywny udział w organizowanych na terenie Ośrodka imprezach typu: Andrzejki, Mikołajki, spotkania - Wigilijne i Noworoczne. Niejednokrotnie wychowankowie mają organizowane wyjścia na pływalnię oraz na mecze w różnych obiektach sportowych. Wychowankowie chętnie uczestniczą w wszelkiego rodzaju akcjach charytatywnych oraz w wolontariatach.

W Ośrodku zatrudnieni są nauczyciele, wychowawcy, pedagog, psycholog oraz pracownicy administracji i obsługi.

Realizowane Projekty Unii Europejskiej

Czas na lepsze jutr...

Projekt skierowany jest do: Uczniów z klas I,II,III Gimnazjum Specjalnego nr 1 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu Chęcińskim oraz uczniów klas I, II, III  Gimnazjum Specjalnego nr 2 w Młodzieżowym...

ARS, czyli jak dbać ...

Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podzamczu po raz trzeci przystąpił do projektu „ARS, czyli jak dbać o miłość?” – nowoczesna edukacja dla młodzieży ponadgimnazjalnej z zakresu profilaktyki uzależnień.  Starając się wesprzeć...

Czas na lepsze jutro

Okres realizacji projektu: od 03.09.2012r do 31.07.2014r Projekt skierowany jest do uczniów z klas I, II, III Gimnazjum Specjalnego nr 1 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu Chęcińskim oraz uczniów...

012
San Damiano Franciszkańskie Centrum Profilaktyki i Leczenia Uzależnień
          
Urząd Gminy Chęciny
 
          
Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
 
          
Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach
          
Teatr im. S.Żeromskiego w Kielcach
          
Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach
     
Artmedik Szptal Specjalistyczny w Jędrzejowie
          
Dom Pomocy Społecznej
 
          
Muzeum Wsi Kieleckiej