Get Adobe Flash player
Kalendarium
MOW w Podzamczu
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
14862930

Your IP: 3.235.184.215
Server Time: 2021-06-22 23:01:08

Założeniem programu „Kreatywny człowiek - radość tworzenia” było wzbudzanie zainteresowań plastycznych młodzieży, rozwijanie ich zdolności oraz konstruktywne spędzanie wolnego czasu. Z terapeutycznego zaś punktu widzenia jest to możliwość redukcji napięć emocjonalnych poprzez konstruktywną ekspresję.
 Zajęcia te pomagają uzewnętrznić emocje, pragnienia, dążenia i myśli. Są formą komunikacji z samym sobą i z innymi ludźmi. W trakcie zajęć możliwa staje się zmiana sposobu odbioru otaczającej rzeczywistości. Dzięki niej uczestnik zajęć zaczyna nabierać dystansu w stosunku do własnych, niekiedy trudnych przeżyć, uczuć i doświadczeń. Może kształtować i rozwijać inteligencję emocjonalną, a szczególnie takie jej aspekty, jak identyfikowanie własnych stanów emocjonalnych oraz wyrażanie ich w społecznie akceptowany, nieraniący innych sposób. Ponadto program ten wzmacnia przekonanie, iż można bez poczucia winy i lęku przed karą przyznać się do przeżywania buntu, cierpienia i wielu innych negatywnych emocji.

Czytaj więcej...

Program dobrej praktyki pt: "Wolontariat jako sposób na podejmowanie działań resocjalizacyjnych" powstał na potrzeby resocjalizacyjne Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu w ramach realizacji projektu wewnętrznego Wychowanie przez modelowanie.

Czytaj więcej...

Teatr Resocjalizacyjny to program rozwoju uczestnika poprzez działania teatralne i parateatralne. Praca warsztatów jest pracą wielowarstwową. Pracujemy nad kilkoma blokami ćwiczeń. W pierwszej kolejności koncentrujemy się nad rozwojem i wzmacnianiem procesów poznawczych m.in. pamięci, koncentracji i uwagi.

Czytaj więcej...

San Damiano Franciszkańskie Centrum Profilaktyki i Leczenia Uzależnień
          
Urząd Gminy Chęciny
 
          
Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
 
          
Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach
          
Teatr im. S.Żeromskiego w Kielcach
          
Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach
     
Artmedik Szptal Specjalistyczny w Jędrzejowie
          
Dom Pomocy Społecznej
 
          
Muzeum Wsi Kieleckiej