Get Adobe Flash player
Kalendarium
MOW w Podzamczu
Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
7104750

Your IP: 54.90.204.233
Server Time: 2019-03-26 21:22:49

b_235_185_16777215_00_images_stories_aktualnosci_2018_kwiecien_recykling_plakat_na_stron.jpg

Uczniowie gimnazjum Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu zakwalifikowali się do II edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego wraz z Fundacją VIVE Serce Dzieciom pt: „Recycling na miarę. Świętokrzyskie dziedzictwo kulturowe”.

Celem konkursu jest  propagowanie wiedzy na temat nurtu Textile Upcycling, którego założeniem jest pokazanie różnych możliwości przetwarzania wtórnego odpadów tekstylnych, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Propagowanie wiedzy dotyczącej możliwości powtórnego wykorzystania odpadów tekstylnych i zachowań proekologicznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Promowanie idei, możliwości i prostoty recyklingu.

Unia Europejska ogłosiła 2018 rok Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego i w związku z tym w konkurs dotyczy trzech obszarów:

Dziedzictwo materialne - obejmujące budynki, które same mogą zawierać zainstalowaną sztukę, taką jak organy, witraże i freski, duże instalacje przemysłowe. Należą do nich obiekty istotne dla archeologii, architektury, nauki i technologii o określonej kulturze.

Dziedzictwo naturalne - obejmuje wsie i środowisko naturalne, w tym flora i fauna, a także elementy geologiczne.

Dziedzictwo niematerialne – przekazywane przede wszystkim za pomocą przekazu ustnego i tradycji – tematem niematerialnym w Konkursie są LEGENDY ŚWIĘTOKRYZSKIE

W Zespole Szkół Plastycznych w Kielcach odbyły się już inauguracyjne warsztaty plastyczne, w których wzięło udział 27 szkół z województwa świętokrzyskiego. Łącznie 104 uczniów. Warsztaty otworzyła Dyrektor  ZPSP  - Maria Kowalczyk oraz Prezes Fundacji Vive Serce Dzieciom - Grażyna Jarosz. Z oficjalnym słowem do uczestników działania, podkreślając istotę dbałości o dobro materialne i niematerialne, zwrócił się Dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Jacek Kowalczyk.  

Obecnie uczniowie PMOW w Podzamczu rozpoczynają przygotowania prac konkursowych w trzech kategoriach. Mamy nadzieję na owocną pracę oraz zdobycie nagród.

 

Realizowane Projekty Unii Europejskiej

Czas na lepsze jutr...

Projekt skierowany jest do: Uczniów z klas I,II,III Gimnazjum Specjalnego nr 1 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu Chęcińskim oraz uczniów klas I, II, III  Gimnazjum Specjalnego nr 2 w Młodzieżowym...

Czas na lepsze jutro

Okres realizacji projektu: od 03.09.2012r do 31.07.2014r Projekt skierowany jest do uczniów z klas I, II, III Gimnazjum Specjalnego nr 1 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu Chęcińskim oraz uczniów...

Dofinansowanie

  W miesiącu październiku Powiat Kielecki podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach na dofinansowanie zadania: „Demontaż i utylizacja pokrycia dachowego zawierającego azbest na budynkach gospodarczych Młodzieżowego...

012
San Damiano Franciszkańskie Centrum Profilaktyki i Leczenia Uzależnień
          
Urząd Gminy Chęciny
 
          
Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
 
          
Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach
          
Teatr im. S.Żeromskiego w Kielcach
          
Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach
     
Artmedik Szptal Specjalistyczny w Jędrzejowie
          
Dom Pomocy Społecznej
 
          
Muzeum Wsi Kieleckiej