Get Adobe Flash player
Kalendarium
MOW w Podzamczu
Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
10463475

Your IP: 3.229.118.253
Server Time: 2020-02-28 21:29:03

                                                                                                          I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,   
                                                                                                       bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły..
Apokalipsa wg św. Jana 21,1-2142

 Niezwykła noc - Noc miłości i pojednaniaOd wielu, wielu lat z inicjatywy Dyrekcji MOW w Podzamczu Chęcińskim w okresie świąt Bożego Narodzenia uczniowie mają okazję przygotować i czynnie uczestniczyć w  spektaklu w którym wraz z nauczycielami  odgrywają pierwszoplanowe role, przed zaproszoną publicznością zgromadzoną w tym dniu przy wigilijnym stole.
W  tym roku swoja obecnością zaszczycili nas :
- Pan Zenon Janus - V-ce Starosta Kielecki - Starostwo Powiatowe w Kielcach
- Pani Teresa Dzik - Kierownik Zespołu ds. Edukacji - Starostwo Powiatowe w Kielcach  
- Pan Robert  Jaworski  - Burmistrz Miasta i Gminy Chęciny.

     „ Niezwykła noc - Noc miłości i pojednania” - to tytuł  spektaklu  przedstawionego  w dniu 17 grudnia 2015r. na scenie MOW w Podzamczu.
    Pomysłodawcami  przedsięwzięcia, oraz odtwórcami  głównych ról są nauczyciele w osobach  : Pani - Jolanta Dziewięcka,  O. - Edward Staniukiewicz -  oraz uczniowie MOW w Podzamczu.
    Dla tych ostatnich, udział w przedstawieniu był okazją do udowodnienia – sobie i innym – że pobyt w MOW-e nie oznacza przekreślenia swojego życia, dążeń i pragnień, ale umożliwia chęć poprawy i odmiany własnego losu, także poprzez kulturę.
    Pikanterii dodaje fakt , że scenarzystą i reżyserem przedstawienia jest "człowiek - dusza"  - wybitny  i profesjonalny aktor Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach -: Pan Zdzisław  Reczyński .
    Spektakl to zderzenie tradycji z teraźniejszością. Pokazuje  problemy młodego człowieka wkraczającego w wiek dojrzewania, jego rozterki, dylematy, trudne wybory. Wskazuje, jak ważna w tym wszystkim jest mądra, kochająca i wspierająca rodzina.
    W rolę matki wcieliła sie : Pani Jolanta Dziewięcka, rola ojca została zagrana przez O. - Edward Staniukiewicz,  natomiast  "młodego człowieka"  odegrał : Eryk Tomczyk.
    Niezwykły odbiór przedstawienia i płynący z niego przekaz był podkreślony poprzez  osobiste zaangażowanie odtwórców głównych ról. Nadmienić należy, że  aktorzy znajdowali się bardzo blisko widowni, więc wszystko wydawało się prawdziwe i namacalne. Widz niejednokrotnie tracił orientację czy spektakl się już skończył czy nadal trwa.
    W niejednym oku pośród oglądających pojawiały się dyskretne łzy wzruszenia. Na koniec reakcja publiczności była zaskakująca -zagrzmiały zasłużone gromkie brawa dla wszystkich aktorów.

Po premierze spektaklu przy wigilijnym stole nie zabrakło czasu na dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń świątecznych oraz wspólne kolędowanie.
    Ten dzień charakteryzuje się niepowtarzalnym i niezapomnianym klimatem dla wszystkich zgromadzonych przy wspólnym stole.

Niezwykła noc - Noc miłości i pojednaniaNiezwykła noc - Noc miłości i pojednaniaNiezwykła noc - Noc miłości i pojednania

Całemu gronu pedagogicznemu oraz wychowankom naszego MOW, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie tego uroczystego spotkania przy wigilijnym stole. Serdecznie dziękujemy!

Realizowane Projekty Unii Europejskiej

Czas na lepsze jutr...

Projekt skierowany jest do: Uczniów z klas I,II,III Gimnazjum Specjalnego nr 1 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu Chęcińskim oraz uczniów klas I, II, III  Gimnazjum Specjalnego nr 2 w Młodzieżowym...

ARS, czyli jak dbać ...

Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podzamczu po raz trzeci przystąpił do projektu „ARS, czyli jak dbać o miłość?” – nowoczesna edukacja dla młodzieży ponadgimnazjalnej z zakresu profilaktyki uzależnień.  Starając się wesprzeć...

Czas na lepsze jutro

Okres realizacji projektu: od 03.09.2012r do 31.07.2014r Projekt skierowany jest do uczniów z klas I, II, III Gimnazjum Specjalnego nr 1 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu Chęcińskim oraz uczniów...

012
San Damiano Franciszkańskie Centrum Profilaktyki i Leczenia Uzależnień
          
Urząd Gminy Chęciny
 
          
Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
 
          
Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach
          
Teatr im. S.Żeromskiego w Kielcach
          
Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach
     
Artmedik Szptal Specjalistyczny w Jędrzejowie
          
Dom Pomocy Społecznej
 
          
Muzeum Wsi Kieleckiej