Get Adobe Flash player
Kalendarium
MOW w Podzamczu
Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12233104

Your IP: 18.206.238.176
Server Time: 2020-07-02 09:32:47

Teatr Resocjalizacyjny „Na huśtawce”14 grudnia 2015 r., wraz z dyrektorem ośrodka panem Bogdanem Kalwatem, byliśmy gośćmi Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach podczas Konferencji nt. Twórczej Resocjalizacji.
Konferencja poruszała  tematykę Twórczej Resocjalizacji nie tylko z punktu widzenia teorii, lecz również praktyki. Wśród teoretycznych rozważań z zakresu teleologicznych założeń twórczej resocjalizacji, różnego rodzaju koncepcji, procedur jak i strategii oraz technik resocjalizacyjnych stosowanych wobec dzieci i młodzieży niedostosowanej społecznie  przede wszystkim pojawiła się praktyka opisująca rzeczywiste metody twórczej resocjalizacji.

Mieliśmy  możliwość pokazania swoich osiągnięć teatralnych. Teatr Resocjalizacyjny „Na huśtawce"  zaprezentował montaż słowno-muzyczny pt. „Listy do M.” , opracowany przez Beatę Duszyńską. Przed występem opiekunka warsztatów teatralnych, w swojej krótkiej prelekcji, podzieliła się swoimi doświadczeniami dotyczącymi Teatru Resocjalizacyjnego:

- Działania teatralne w takim środowisku dla wielu ludzi pozostaną donkiszoterią. Jednak o ile poważniejszym błędem jest nie robienie niczego lub podtrzymywanie iluzorycznej wizji „resocjalizacji’ poprzez kulturystykę.  Jestem realistą, problem tzw. zbrodni i kary z pewnością pozostanie, ale jeśli choć jeden z wychowanków  pod wpływem tego co przeżył podczas  widowiska teatralnego, zawaha się przed popełnieniem kolejnej pomyłki w swoim życiu  będzie to ogromne  zwycięstwo….

Konferencja miała charakter spotkania osób, zainteresowanych twórczą resocjalizacją i pragnących realizować jej idee w praktyce pedagogicznej. Spotkanie było się dla wszystkich intelektualną inspiracją oraz wsparciem w trudach budowania dialogu.
Koordynator  - Beata Duszyńska
Teatr Resocjalizacyjny „Na huśtawce”Teatr Resocjalizacyjny „Na huśtawce”Teatr Resocjalizacyjny „Na huśtawce”Teatr Resocjalizacyjny „Na huśtawce”Teatr Resocjalizacyjny „Na huśtawce”Teatr Resocjalizacyjny „Na huśtawce”Teatr Resocjalizacyjny „Na huśtawce”Teatr Resocjalizacyjny „Na huśtawce”

Realizowane Projekty Unii Europejskiej

Czas na lepsze jutr...

Projekt skierowany jest do: Uczniów z klas I,II,III Gimnazjum Specjalnego nr 1 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu Chęcińskim oraz uczniów klas I, II, III  Gimnazjum Specjalnego nr 2 w Młodzieżowym...

ARS, czyli jak dbać ...

Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podzamczu po raz trzeci przystąpił do projektu „ARS, czyli jak dbać o miłość?” – nowoczesna edukacja dla młodzieży ponadgimnazjalnej z zakresu profilaktyki uzależnień.  Starając się wesprzeć...

Czas na lepsze jutro

Okres realizacji projektu: od 03.09.2012r do 31.07.2014r Projekt skierowany jest do uczniów z klas I, II, III Gimnazjum Specjalnego nr 1 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu Chęcińskim oraz uczniów...

012
San Damiano Franciszkańskie Centrum Profilaktyki i Leczenia Uzależnień
          
Urząd Gminy Chęciny
 
          
Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
 
          
Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach
          
Teatr im. S.Żeromskiego w Kielcach
          
Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach
     
Artmedik Szptal Specjalistyczny w Jędrzejowie
          
Dom Pomocy Społecznej
 
          
Muzeum Wsi Kieleckiej