Get Adobe Flash player
Kalendarium
MOW w Podzamczu
Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
13064613

Your IP: 34.205.93.2
Server Time: 2020-09-27 09:17:48

Sąd nad Antygoną – czyli drama na lekcjach języka polskiego.8 grudnia 2015 roku uczniowie klasy 3a zaprezentowali proces karny Antygony. Sala lekcyjna  stała się salą sądową.
Na wstępie nauczycielka  języka polskiego, pani Beata Duszyńska, wprowadziła młodzież w atmosferę tragedii greckiej, przypominając mit o rodzie Labdakidów i fabułę „Antygony” Sofoklesa.
Postępowanie dowodowe prowadził przewodniczący składu sędziowskiego, który  powoływał kolejnych świadków. Uczniowie dobrze przygotowali się do swoich ról, ponieważ  losowanie konkretnych postaci odbyło się tydzień przed  rozprawą. Nie było ustalonego scenariusza z tekstami, które mieliby mówić młodzi aktorzy. Był to rodzaj dramy, gdzie wszystko mogło się zdarzyć i dzięki temu trzecioklasiści z zainteresowaniem śledzili grę swoich kolegów.

Prokurator i obrońca, jak w prawdziwym sądzie, mieli za zadanie przesłuchać świadków i wygłosić mowę końcową. Poradzili sobie świetnie, zadając świadkom trafne pytania i przytoczyli przekonujące argumenty za i przeciw w swoich mowach. Po wysłuchaniu wszystkich świadków i ostatnich wypowiedzi oskarżenia i obrony, sędzia udał się na naradę w sprawie wyroku.
Ostatecznie Antygona została uznana za winną popełnionego czynu, poniżej werdykt sędziów:
Wyrok w imieniu miasta-państwa Teb.
Sąd krajowy w Tebach, II Wydział Karny
Po rozpoznaniu w dniu 9.12.2015 roku w Tebach na sesji wyjazdowej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu sprawy przeciwko Antygonie z rodu Labdakidów, oskarżonej o czyn karalny polegający na tym, że w dniu 16 października III r. p.n.e. dopuściła się pochówku swego brata Polinejka wbrew porządkowi prawnemu miasta-państwa Teby uznaje oskarżoną Antygonę z rodu Labdakidów za winną dopuszczenia się zarzucanego jej czynu karalnego i umarza postępowanie w sprawie z uwagi na znikomy stopień społecznego zagrożenia. Kosztami postępowania w sprawie obciąża Skarb Państwa.

Sąd nad Antygoną – czyli drama na lekcjach języka polskiego.Sąd nad Antygoną – czyli drama na lekcjach języka polskiego.Sąd nad Antygoną – czyli drama na lekcjach języka polskiego.Sąd nad Antygoną – czyli drama na lekcjach języka polskiego.Sąd nad Antygoną – czyli drama na lekcjach języka polskiego.Sąd nad Antygoną – czyli drama na lekcjach języka polskiego.

Realizowane Projekty Unii Europejskiej

Czas na lepsze jutr...

Projekt skierowany jest do: Uczniów z klas I,II,III Gimnazjum Specjalnego nr 1 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu Chęcińskim oraz uczniów klas I, II, III  Gimnazjum Specjalnego nr 2 w Młodzieżowym...

ARS, czyli jak dbać ...

Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podzamczu po raz trzeci przystąpił do projektu „ARS, czyli jak dbać o miłość?” – nowoczesna edukacja dla młodzieży ponadgimnazjalnej z zakresu profilaktyki uzależnień.  Starając się wesprzeć...

Czas na lepsze jutro

Okres realizacji projektu: od 03.09.2012r do 31.07.2014r Projekt skierowany jest do uczniów z klas I, II, III Gimnazjum Specjalnego nr 1 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu Chęcińskim oraz uczniów...

012
San Damiano Franciszkańskie Centrum Profilaktyki i Leczenia Uzależnień
          
Urząd Gminy Chęciny
 
          
Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
 
          
Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach
          
Teatr im. S.Żeromskiego w Kielcach
          
Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach
     
Artmedik Szptal Specjalistyczny w Jędrzejowie
          
Dom Pomocy Społecznej
 
          
Muzeum Wsi Kieleckiej