Get Adobe Flash player
Kalendarium
MOW w Podzamczu
Luty 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
3000825

Your IP: 54.167.75.28
Server Time: 2018-02-21 22:52:27

Czytaj więcej...

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne (RCNT) wraz z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach w terminie od lutego do czerwca 2017 roku realizowało projekt pn. „Każdy może być naukowcem-warsztaty naukowe odpowiedzią na specjalne potrzeby edukacyjne”. Projekt dofinansowany był ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu pn. „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”.
Projekt skierowany był do wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych oraz Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapeutycznych z Woj. Świętokrzyskiego w wieku 12-16 lat.
Celem głównym powyższego projektu było rozbudzenie ciekawości poznawczej w zakresie nauk przyrodniczych poprzez organizację zajęć dydaktycznych w formie warsztatów takich jak: „Tajemniczy świat bryłki gleby”, „Przez żołądek do serca”, „Świet(l)ne eksperymenty i „Zadbaj o klimat”.
Każda ze zgłoszonych osób uczestniczyła w ośmiu spotkaniach, które były prowadzone w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu, Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach (Wydział Matematyczno-Przyrodniczy) oraz na terenie Stacji Bazowej ZMŚP na Świętym Krzyżu.
Opis warsztatów:
,,Tajemniczy świat bryłki gleby’’ – zajęcia dot. gleboznawstwa. Uczniowie zapoznali się
z powstawaniem, budową, właściwościami fizycznymi, chemicznymi i biologicznymi, systematyką oraz możliwościami użytkowania i rozmieszczenia gleb na Ziemi. Udział w powyższych warsztatach pozwolił im poznać profil gleby i jej podstawowe właściwości. Uczniowie samodzielnie wykonywali m.in. odkrywkę glebową celem identyfikacji poziomów glebowych, określali ich typ, wykonywali badanie wilgotności, kwasowości gleby oraz poznawali jej właściwości sorpcyjne. Ponadto poznali czynniki glebotwórcze, kategorie użytkowe gleb i ich zasoby w Polsce.

Czytaj więcej...

 

W miesiącu październiku Powiat Kielecki podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach na dofinansowanie zadania:

„Demontaż i utylizacja pokrycia dachowego zawierającego azbest na budynkach gospodarczych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu”

w wysokości 9 656,00 zł.

Zadanie jest współfinansowane z udziałem środków z:

  1. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska iGospodarki Wodnej w Kielcach w wysokości 35 % kosztów kwalifikowanych zadania- 3 379,60 zł.
  2. Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska iGospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 50% kosztów kwalifikowalnych zadania- 4 828,00 zł.
  3. budżetu powiatu w wysokości 15% - 1 448,40 zł

40 wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu miało możliwość skorzystania z warsztatów plastycznych, muzycznych, tanecznych i teatralnych w ramach projektu,,Drzwi otwarte dla kultury”.

Czytaj więcej...

Projekt „Wczoraj wykluczeni – jutro zatrudnieni”  był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet I Zatrudnienie i integracja społeczna.

Czytaj więcej...

Projekt skierowany jest do:

Uczniów z klas I,II,III Gimnazjum Specjalnego nr 1 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu Chęcińskim oraz uczniów klas I, II, III  Gimnazjum Specjalnego nr 2 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rembowie.

Czytaj więcej...

Realizowane Projekty Unii Europejskiej

Czas na lepsze jutr...

Projekt skierowany jest do: Uczniów z klas I,II,III Gimnazjum Specjalnego nr 1 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu Chęcińskim oraz uczniów klas I, II, III  Gimnazjum Specjalnego nr 2 w Młodzieżowym...

Czas na lepsze jutro

Okres realizacji projektu: od 03.09.2012r do 31.07.2014r Projekt skierowany jest do uczniów z klas I, II, III Gimnazjum Specjalnego nr 1 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu Chęcińskim oraz uczniów...

Dofinansowanie

  W miesiącu październiku Powiat Kielecki podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach na dofinansowanie zadania: „Demontaż i utylizacja pokrycia dachowego zawierającego azbest na budynkach gospodarczych Młodzieżowego...

012
San Damiano Franciszkańskie Centrum Profilaktyki i Leczenia Uzależnień
          
Urząd Gminy Chęciny
 
          
Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
 
          
Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach
          
Teatr im. S.Żeromskiego w Kielcach
          
Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach
     
Artmedik Szptal Specjalistyczny w Jędrzejowie
          
Dom Pomocy Społecznej
 
          
Muzeum Wsi Kieleckiej